האופציה השלישית

גדר של שושנים

שנת 2018 פתחה בסערה, מדדי המניות עלו בשבועיים הראשונים ב 4% לאחר שהשלימו עליה של כ 20% בשנה החולפת.

אחד מלקוחותי הותיקים, נקרא לו נער הגבעות, מבקש תמיד לדעת מה אני חושב.

אז אני נענה לאתגר:

ישנה כמות כסף עצומה המחפשת פתרון כיצד לשמור ריאלית על הערך לאחר שהריבית הנמוכה עשתה שמות עם כל מי שנקט בגישה שמרנית והתחפר במוצרי ריבית. במקביל קיים מעבר מתמיד של השקעות מניהול אקטיבי לפאסיבי הסיבות לכך שינויי תרבות, מודעות גבוהה יותר להוצאות ומעל לכל, תשע שנים של שוק עולה שיצרו את התחושה כי ממש לא צריך להתחכם ומספיק לרכב על המדד שיקח אותנו לגבהים חדשים.

אז אנחנו שם, המחירים גבוהים לאורך כל הגיזרה וכסף חדש שנכנס דוחף את מחירי המניות למעלה.

ישנן שתי אופציות, לעצום עיניים והצטרף לחגיגה או לנקוט בגישה זהירה יותר. כצפוי אני במחנה השמרן.

השינויים הטכנולוגיים המהירים, מטבעות דיגיטליים ואפילו הכנסת הקנביס לסל המוצרים של האמריקאי הממוצע בחלק מהמדינות הם חלק מהתופעות אשר יצרו תחושה של בועה ולא מעט סימני שאלה כיצד לתמחר. הדרך בה בחרתי היא גידור, מחד אני מושקע אך מאידך מוגן.

לצורך זה בחרתי להשתמש בכלי האגרסיבי ביותר בשוק ההון, אך השימוש בו הוא לצרכי הגנה בלבד. אני מוכר אופציות כנגד המניות אותן אני מחזיק.

אופציות נחשבות לכלי השקעה מסוכן אך כאשר עושים בהן שימוש לצרכי הגנה ביכולתן לרסן את הפראיות במניות. אם הסטטיסטיקה לא משקרת הרי שלמוכרי האופציות ישנם סיכויי הצלחה טובים יותר וגבוהים אבסולוטית.

דיפנדר פנד, קרן הגידור החדשה שלנו היא האופציה השלישית, תיק המניות שלנו מפוזר ומגודר כולו באמצעות אופציות אותן אנו מוכרים כנגד כל מניה בתיק ההשקעות. מכירת אופציה מגבילה את הרווח מן המניה לגובה הפרמיה אותה קיבלנו אך מייצרת הגנה מפני ירידת המניה באותו שיעור.

כאשר מכרתם אופציה על מניה שברשותכם תוכלו להרוויח משוק המניות כשהוא עולה, כשהוא מדשדש ואף להרוויח כאשר יורד ירידה מתונה.

ניתן לקבוע יעד תשואה – יעד אמיתי המבוסס על פרמיה שהתקבלה בתיק ההשקעות מייד כשמכרנו את האופציות ופחות על הערכות לעלייה משוערת של מחיר המניות שברשותנו.

תיק השקעות מגודר דורש משמעת ועבודת תחזוקה שוטפת ומתאים לשימור הון.

כאשר תיק ההשקעות כולו מגודר באמצעות אופציות, יצרנו מעין  גדר של שושנים המקיפה אותו. תיק מגודר עוזר למשקיע לתכנן טוב יותר ולהשאר רגוע גם כשהשווקים רועדים. גם מנהל ההשקעות יקבל החלטות מובנות יותר כאשר תיק ההשקעות מוגן, מנסיון…

מוקדש ל-א. “נער הגבעות”